A lóverseny és minden olyan tevékenység, aminek aktív részese a szerencsefaktor; elítélendő a legtöbb társadalmi réteg körében. Aki nem a jól bejáratott sablon szerint keresi meg a mindennapi kenyerét, az nem derék ember, s minimum kárhozat vár rá. Ennek ellenére érdemes foglalkozni a szerencsejátékkal, hiszen jelentékeny mellékesre tehetünk szert, ha elég okosak és hidegvérűek vagyunk. S valóban; számtalan példát találhatunk szerte az internetes világ katarzisában, hogy milyen sikereket könyvelnek el hétköznapi emberek. Gazdagok nem lettek, de bevételük havi szinten így is több tízezer forintra taksál.
A játék egyik legnagyobb buktatója pont a gazdagság illúziójában rejlik. Bármilyen fájó is; nem fogunk nagy pénzeket szakítani, és ezt fontos tudatosítani. Persze van példa mesés nyereményekre is - vághatná a fejemhez egy szerencselovag. Ez tény, viszont az is, hogy ez inkább a szerencsejáték-ipar "marketing tevékenységének" tudható be, mintsem a következetes vagy éppen vakmerő stratégia győzedelmeskedésének egy tisztán kapitalista alapokra helyezett cég felett.
Az egyetlen hasznos tanács tehát ebben a világban: ne csinálj hülyeséget! Ismerd a választott játék minden apró részletét, valamint folyamatosan kutass speciális módszerek után! Az sem hátrány, ha nem vered el a családi kassza 250%-át, és csak annyival játszol, ami nem hiányzik, ha el kell tőle búcsúznod!
Végezetül a lóversenyen való fogadás alapjai a www.magyarturf.hu honlapjáról átmásolva:
Lóversenypályán, vagy külső fogadóhelyen lehet játszani lóversenyre.
Magyarországon csak totalizatőr rendszerben lehet fogadni, aminek lényege, hogy a feltett összeget a levonások után szétosztják a nyertesek között.
Az alaptét, azaz egy játék ára: 200 Ft
Fogadási típusok
Magyarországon mindkét verseny fajtában (galopp, ügető) azonosak a fogadási lehetőségek:
Tét– a győztes lovat kell eltalálni
Példa: Kérem
az első futamban
tétre
600 Ft-ért
az 5-ös számú lovat
Hely– az általunk játszott ló az első háromban kell, hogy végezzen
Példa: Kérem
az első futamban
helyre
400 Ft-ért
az 5-ös számú lovat
Befutó– az első két helyezettet kell eltalálnunk helyes sorrendben
Példa: Kérem
az első futamban
befutóra
1200 Ft-ért
az 5-ös és a 2-es számú lovakat
Hármasbefutó– az első három helyezettet kell eltalálnunk helyes sorrendben
Példa: Kérem
az első futamban
hármas befutóra
200 Ft-ért
az 5-ös, 4-es és 7-es számú lovakat
Magyarországon az úgynevezett totalizatőr típusú játékra van lehetőség, amelyben hasonlóan a totó-lottó játékhoz, a közös kasszába befolyt összeg a nyerők között oszlik meg. Ezért az alaptétre (200 Ft) nyert összeg, szakszóval: osztalék, mindig csak a futam után kerül kiszámolásra és kihirdetésre. Ebből következik, hogy minél kevésbé volt várható a befutási sorrend, annál kevesebben találják el, így annál nagyobb lesz az osztalék. Persze ez fordítva is igaz: ha a favoritok osztoznak az első három helyen, úgy sok találat lesz- és kevesebb az osztalék.
Példák a kasszánál történő fogadásra:
A nyerő lovat (amely szerintünk a 6-os lesz) szeretnénk megjátszani 200 Ft-tal az első futamban, akkor a kasszásnak azt mondjuk: „Az első futamban TÉT-re 200 Ft-ért a 6-os”.
A biztonság kedvéért kettő, vagy több lovat is játszhatunk tétre, de ezekből csak egy lehet a nyerő. Pl.: „TÉT-re 200 Ft-os alapon a 2-es, a 6-os és a 8-as.” Ezért 3x200=600 Ft-ot kell majd fizetnünk.
Óvatosabbak vagyunk, csak azt gondoljuk, hogy kedvenc lovunk (pl. a 11-es programszámú) az első háromban végez. Erre viszont megkockáztatunk 800 Ft-ot: „HELY-re 800 Ft-ért a 11-es.”
Természetesen itt is játszhatunk több lovat, amelyekből akár három is pénzt hozhat a konyhára: „HELY-re kérném 200 Ft-ért a 2-es, 9-es, 11-est”. Ekkor 3x200=600 Ft-ba kerül a tikett.
Ha nagyobb nyereményre áhítozunk, már összetettebb fogadási nemet kell választanunk. Próbáljuk eltalálni az első két helyezett lovat helyes sorrendben: "BEFUTÓ 200 Ft-ért a 2-es és a 10-es". Vigyázat! Ez csak akkor nyerő, ha a 2-es lesz az első és a 10-es a második!
Ha az előbbit fordítva is megjátsszuk, akkor már nem számít a sorrend, csak a 2-es és a 10-es legyen az első két helyezett. "BEFUTÓ 200 Ft-ért 2-10 oda-vissza.", vagy "BEFUTÓ 200 Ft-ért 2-10 BOX." Fizetni, így többet kell, (2x200=400 Ft), de nagyobb az esélyünk a nyerésre.
Átütő sikert igazán a hármasbefutó fogadással lehet elérni. "HÁRMASBEFUTÓ 200 Ft-ért 2-3-12." Ez nem rossz, bár kicsit idegesítő, ha mondjuk a 2-12-3-as befutási sorrend alakul ki, mert így hajszál híján, de lemaradtunk a nagy robbantásról. Ezt is el lehet kerülni, ha megkeverjük a lovakat: "HÁRMASBEFUTÓ 200 Ft-ért 2-3-12 keverve (vagy BOX)" Igaz ez 6 variáció, így 6x200=1200 Ft lesz a tikettünk, de megkíméljük magunkat egy esetleges bosszúságtól!
Jó játékot!
További felvilágosítás kérhető minden kasszánál!