Ha már tippek és trükkök, akkor nem árt egy külön szentélyt nyitnom életmentő ötletekből. Az eredeti terv szerint saját sablonokat akartam felvezetni a témával kapcsolatban, de aztán rájöttem, hogy az általam raktározott stratégiák középpontjában notórius módon a pánik áll. S azt gondolom, ezt nem szabad örökül hagynom senki számára.
A lejjebb olvasható tipp tehát reciproka a saját meggyőződésemnek:
Ezek után egy kis tematizálásra adom a fejem, és az első felvonásban a kutyatámadások kerülnek reflektorfénybe. Persze itt már esedékes a más tollával való ékeskedés intézménye, de mikor zavart ez engem utoljára? Nem a napokban, az biztos.
Írta: Dr. Pamela F. Gallin, Reader's Digest, 2008. szeptember
Kutyatámadás:
Az orvosi statisztikák szerint Magyarországon naponta tucatnyi embert harap meg eb. Mit lehet tenni, hogy elkerüljük a kutyákat, illetve hogy túléljünk egy támadást? Az biztos, hogy a legjobb a megelőzés: ha ön fokozottan veszélyeztetettnek tartja magát, például mert gyakran túrázik, fut a szabadban, szerezzen be ultrahangos kutyariasztót (dazer.hu, 15 ezer forint).
Ha mégsem tudja elkerülni a kutyatámadást, az a legfontosabb, hogy ne fordítson hátat, hanem folyamatosan vele szembehelyezkedve hátráljon. Ugyanis az a legveszélyesebb, ha a kutya ön mögé kerül, és hátulról támad. Lehetőleg kerülje a szemkontaktust, mert ez kihívást jelent.
Ha mégis megtámadja az állat, a legfontosabb a hidegvér. Semmiképpen nem szabad a földre kerülni, illetve elkezdeni sikítani. Ugyanis a kutya számára az, hogy az áldozatát maga alá gyűrte, illetve hogy az visít, csapkod, az annak a jele, hogy a zsákmány védekezik, és meg kell ölni.
Ha mindezek ellenére megharapta a kutya, és vérzik, mindenképpen forduljon orvoshoz.
Ha lehetséges, kérje el a kutya tulajdonosának adatait.